Kohinoor rivitimanttisormus 033-9825V

429 

Valitettavasti kyseessä on toimittajan valikoimasta poistunut malli, eikä sitä ole tulossa meille enää lisää.

Erittäin siro ja herkkä timanttisormus kapealla 1,2 mm rungolla.

Klassinen rivisormus sopii käytettäväksi yksinään tai toisen sormuksen parina, sen yhdisteleminen muihin sormuksiin on vaivatonta. Näin se sopii täydellisesti kihlasormus– ja vihkisormuskäyttöön.

Sormus on valmistettu 14 karaatin valkokullasta. Runkoon on istutettu 12 kappaletta briljanttihiottuja timantteja. Kivien yhteispaino on 0,06 ct ja niiden laatuluokitus H/SI.

Sormusmallia on saatavilla myös valko- ja punakultaisena.

Seppiemme on mahdollista muokata jäljellä olevia kokoja hieman pienemmäksi tai suuremmaksi, ota yhteyttä mikäli haluat kuulla asiasta enemmän! info@pirkankello.fi

  • Ilmainen ja nopea toimitus!
  • Lähes kaikki varastossa olevat korut -25%

Lisätiedot

Merkki

Materiaali

Lisäominaisuudet

Rodinoitu

Timantin/timanttien karaattipaino

12 x 0,005ct, yht.0,06ct

Timantin/timanttien väriasteikko

H

Timantin/timanttien väriluokka

Wesselton

Timantin/timanttien puhtausluokka

SI / SI1

Sormuksen koko

, , , , , , ,

Sormuksen rungon leveys

1mm, 1,2mm

Sormuksen rungon korkeus

1,1mm

Sormuksen runkoprofiili

Tynnyri / puolipyöreä

Sormuksen ominaisuudet

Tyyppi - Sormukset

Rivisormukset / rivitimanttisormukset / timanttirivisormukset, Timanttisormukset, Valkokultasormukset, Vihkisormukset

Tyyppi

, ,

Kategoria

Kivet