Kohinoor Helene timanttisormus 033-235K-20

1249 

Klassista Kohinoor Helene-rivisormusta koristaa 10 kappaletta 0,02 karaatin briljanttihiottua timanttia. Sormusmallin yhdistäminen muihin malleihin on vaivatonta, se on kaunis myös yksinään.

Sormus on 14 karaatin keltakultaa.

Timanttien yhteispaino on 0,20 karaattia, ja niiden väriaste on H ja puhtausluokka SI.

Rungon leveys on  2,8 mm ja leveys 1,6 mm. Keltakultainen runko on pyöristetty, joten sormus on miellyttävä sormessa.

Sormusmallia on saatavilla myös valko- ja punakultaisena, sekä keltakultaisena valkokultaisella istutusosalla.

Jos kaipaat kokoa jota et näe valikossa, ota yhteyttä myymäläämme! info@pirkankello.fi Useampaa mallia on mahdollista valmistaa myös yleisimpiä kokoja suurempana tai pienempänä.

Jos tilaamaasi kokoa ei löydy meiltä varastotuotteena eli kyseessä on tilaustuote, on timanttisormuksen toimitusaika 1-4 viikkoa.

Kohinoor-korut ovat kotimaista kästyötä, ja ne valmistetaan Hämeenlinnassa. Helene-koruperheen on suunnitellut Assi Arnimaa.

  • Ilmainen ja nopea toimitus!
  • Lähes kaikki varastossa olevat korut -25%

Lisätiedot

Merkki

Tuoteperhe Kohinoor

Muotoilija

Materiaali

Kivet

Timantin/timanttien karaattipaino

10 x 0,02ct, yht.0,20ct

Timantin/timanttien väriasteikko

H

Timantin/timanttien väriluokka

Wesselton

Timantin/timanttien puhtausluokka

SI / SI1

Sormuksen koko

, , , , , , ,

Sormuksen rungon leveys

2,8mm

Sormuksen rungon korkeus

1,6mm

Sormuksen runkoprofiili

Tynnyri / puolipyöreä

Sormuksen ominaisuudet

Tyyppi - Sormukset

Keltakultasormukset, Rivisormukset / rivitimanttisormukset / timanttirivisormukset, Timanttisormukset, Vihkisormukset

Tyyppi

, ,

Kategoria

Saatat myös pitää...